| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910mm |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
| Appearance And Dimensions | 1500mm*1000.1mm*1900mm |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Machine Weight | About 380KG |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Input Power | 220V |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.6mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.6MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.91mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.91MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.2mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.2MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.4mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.4MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.8mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.8MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Weight (KG) | 401 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1500.3mm * 1200mm * 2100mm |
| Weight (KG) | 790.5 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 8.6MM-32MM |