| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.6mm * 1800mm * 1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.2MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20.2MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-19MM |
| Machine Weight | 382KG |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Length Of Paper Tube | ≤200MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910.2mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.2MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300.1mm * 1800mm |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910.1mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.1MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100.5mm*2050mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050.4mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.4MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100.3mm*2050mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.3mm * 1100mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.9MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.8 KW |
| Length Of Paper Tube | 151MM-190MM |