| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.82MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.2MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.87MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.7MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.86MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.6MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.83MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.3MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.81MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.1MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.85MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.5MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.8V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.0m×4.4m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.5m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.5KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.9m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.9KW |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1601mm * 1351mm * 2260mm |
| Weight (KG) | About 910KG |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |