| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Machine Weight | About 400KG |
|---|---|
| Voltage | 380v |
| Warranty | 1year |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Features | High Efficiency, Low Noise, Easy Operation |
|---|---|
| Strapping Mode | Automatic |
| Power Supply | 110V/220V 50/60Hz |
| Table Height | 750mm |
| Strapping Tension | 5-60kg |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Weight (KG) | 890 |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.4m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.4KW |
| Brand Name | Yicheng |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100mm*2200mm |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 1300 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100mm*2200mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.5MM-20MM |
| Machine Weight | 380.5KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.85MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.5MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.2m×4.0m |
| Total Power | 120.7KW |