| Voltage | 380V |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2000.3mm * 1300mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.3V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.2m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.5V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.4m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.2V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.1m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.4V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.3m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.9V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.8m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.91V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.9m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.6V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.0m×4.2m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.7V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.6m |
| Total Power | 120KW |