| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.6m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.6KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.91m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.91KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.1m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.1KW |
| Features | High Efficiency, Low Noise, Easy Operation |
|---|---|
| Strapping Mode | Automatic |
| Power Supply | 110V/220V 50/60Hz |
| Table Height | 750mm |
| Strapping Tension | 5-60kg |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-19MM |
| Machine Weight | 381KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Input Power | 380V |
| Voltage | 380V |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.2MM-20MM |
| Machine Weight | 380.2KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Machine Weight | About 400KG |
|---|---|
| Voltage | 380v |
| Warranty | 1year |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.4MM-20MM |
| Machine Weight | 380.4KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |