| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.7V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.6m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Weight (KG) | 401 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.7MM-20MM |
| Machine Weight | 380.7KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.79MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.9MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.1MM-20MM |
| Machine Weight | 380.1KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1950mm*1300mm*1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1951mm*1301mm*1600mm |
| Weight (KG) | 399 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1950mm×1300mm×1600mm (1.95m×1.3m×1.6m) |
| Weight (KG) | 400KG |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1950mm*1300mm*1600mm |
| Weight (KG) | About 401 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1950mm*1299mm*1600mm |
| Weight (KG) | About 399 |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |