| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.81MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.1MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.85MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.5MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.88MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.8MM |
| Maximum Power | 2 KW |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Operating Pressure Of The System | 0.8MPa |
| Voltage | 380V |
| Weight (KG) | 790 |
|---|---|
| Putar Ulang Jangkauan | 8MM-32MM |
| Panjang Tabung Kertas | 150MM-190MM |
| Diameter Lilitan Maksimum | 800MM |
| Daya Input | 380V |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 9MM-20MM |
| Machine Weight | 381KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1601mm * 1351mm * 2261mm |
| Weight (KG) | About 909KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1500mm*1200mm*2100mm |
| Product Name | PET25 Winder Tali Otomatis |
| Weight (KG) | 790 |
| Daya Maksimum | 2.5 KW |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Product Name | PET25 Winder Tali Otomatis |
| Putar Ulang Jangkauan | 8MM-32MM |
| Dimension(l*w*h) | 1500mm*1200mm*2100mm |
| Daya Input | 380V |
| Maximum Operating Pressure | 0.8MPa |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Maximum Power | 2.8 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Input Power | 380V |