| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.4m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.4KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.7m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.7KW |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.799MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.99MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.2m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.2KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.5m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.5KW |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.4mm * 1800mm * 1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.3MM-20MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.2m×4.0m |
| Total Power | 120.7KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.5V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.0m×4.1m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.1V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.0m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.3V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.7m×4.0m |
| Total Power | 120KW |