| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 415 |
|---|---|
| Voltage | 380v |
| Warranty | 1year |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Product Name | PET Double-station Strap Winder |
| Maximum Operating Pressure | 0.8MPa |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Maximum Power | 2.8 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Input Power | 380V |
| Product Name | PET Strap Winder |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Weight (KG) | 1301 |
| Rewind-up Range | 8MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | ≤300MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.3m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.3KW |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.91mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900.091 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strap Winder |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910.2mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.2MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910.4mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.4MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.2m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.2KW |