| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.799MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.99MM |
| Machine Color | Standard Color (7035 Grey + Blue) |
|---|---|
| Packaging Details | Wooden Case |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 10 sets/month |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.74MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.4MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1599mm * 1349mm * 2261mm |
| Weight (KG) | 902KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1349mm * 2261mm |
| Weight (KG) | 900.1 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300.1mm * 1800mm |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.3V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.7m×4.0m |
| Total Power | 120KW |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
|---|---|
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Maximum Power | 2 KW |
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.6MPa |
| Voltage | 380V |
| Maximum Power | 2 KW |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Operating Pressure Of The System | 0.8MPa |
| Voltage | 380V |