| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100.3mm*2050mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050.3mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.3MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1801mm |
| Weight (KG) | 416 |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1201mm * 1099mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 415.1KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1199mm * 1099mm * 1799mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.1mm * 1100mm * 1800.2mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1201mm * 1099mm * 1799mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1201mm * 1101mm * 1799mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.84MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.4MM |