| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.91MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.91MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.89MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.9MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200.1mm * 1099mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800.1MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200.2mm * 1099mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800.2MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200.3mm * 1099mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800.3MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200.4mm * 1099mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800.4MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200.5mm * 1099mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 415KG |
| Maximum Winding Diameter | 800.5MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.1mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.1MM |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1800mm * 1600mm |
|---|---|
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.8MM-20MM |
| Machine Weight | 380.8KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |