| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | 190MM-300MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1500.3mm * 1200mm * 2100mm |
| Weight (KG) | 790.5 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 8.6MM-32MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.7mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900.07 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.7m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.7KW |