| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1.95m×1.3m×1.6m |
| Weight (KG) | 400KG |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1951mm*1301mm*1600mm |
| Weight (KG) | 399 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1951mm*1301mm*1601mm |
| Weight (KG) | About 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1950mm*1300mm*1600mm |
| Weight (KG) | About 401 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1949mm*1299mm*1600mm |
| Weight (KG) | About 398 |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1950mm*1300mm*1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1951mm*1301mm*1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.4m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.4KW |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1950mm*1301mm*1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 501MM |