| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.87MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.7MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.89MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.9MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.72MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.2MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1601mm * 1351mm * 2261mm |
| Weight (KG) | About 909KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.1mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900. |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.1mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900.02 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.3mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900.03 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.4mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900.04 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.91MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.91MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.92V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.91m |
| Total Power | 120KW |