| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.2mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900.3 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.8V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.0m×4.4m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.79MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.9MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.9V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.8m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.9m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.9KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.5m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.5KW |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2000.5mm * 1300mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.6mm * 1800mm * 1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.2MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20.2MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.75MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.5MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.799MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.99MM |