| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1601mm * 1351mm * 2260mm |
| Weight (KG) | About 910KG |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Maximum Operating Pressure | 0.8MPa |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Maximum Power | 2.8 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Input Power | 380V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PET Strap Winder |
|---|---|
| Voltage | 381V |
| Weight (KG) | 1299 |
| Rewind-up Range | 8MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | ≤300MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.82MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.2MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.86MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.6MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.83MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.3MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.81MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.1MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.85MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.5MM |