| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.72MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.2MM |
| Product Name | PET Strap Winder |
|---|---|
| Voltage | 381V |
| Weight (KG) | 1299 |
| Rewind-up Range | 8MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | ≤300MM |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600.2mm * 1350mm * 2260mm |
| Weight (KG) | 900.3 |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.8MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.88MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.8MM |
| Product Name | PET Double-station Strap Winder |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Weight (KG) | 415 |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Product Name | PET Double-station Strap Winder |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Input Power | 380V |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.77MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.7MM |