| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.87MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.7MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.73MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.3MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.6MM-20MM |
| Machine Weight | 380.6KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.9MM-20MM |
| Machine Weight | 380.9KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.99MM-20MM |
| Machine Weight | 380.99KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.799MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.99MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.7MM-20MM |
| Machine Weight | 380.7KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
|---|---|
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Maximum Power | 2 KW |
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.6MPa |
| Voltage | 380V |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.74MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.4MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.71MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.1MM |