| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.76MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.6MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.79MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.9MM |
| Maximum Power | 2 KW |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Operating Pressure Of The System | 0.8MPa |
| Voltage | 380V |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.8MPa |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Maximum Winding Diameter | 800.3MM |
| Maximum Power | 2.8 KW |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.83MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.3MM |
| Maximum Operating Pressure | 0.8MPa |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Maximum Power | 2.8 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Input Power | 380V |
| Product Name | PET Strap Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1601mm * 1351mm * 2261mm |
| Weight (KG) | About 909KG |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Weight (KG) | 400 |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1800mm * 1600mm |
| Product Name | Automatic Strap Winder |