| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.4V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.8m×4.0m |
| Total Power | 120KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.1m×4.0m |
| Total Power | 120.6KW |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.91MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.91MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910.2mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.2MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.7MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Machine Weight | 380KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.84MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.4MM |
| Product Name | PET Strap Making Machine |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure | 0.89MPa |
| Maximum Winding Diameter | 801MM |
| Maximum Power | 2.7 KW |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190.9MM |
| Voltage | 380v |
|---|---|
| Warranty | 1year |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Input Power | 380V |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.4MM-20MM |
| Machine Weight | 380.4KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |