| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.79MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.9MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.77MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.7MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.799MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.99MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.73MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.3MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.76MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.6MM |
| Maximum Power | 2 KW |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Operating Pressure Of The System | 0.8MPa |
| Voltage | 380V |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Dimension(l*w*h) | 1951mm*1301mm*1601mm |
| Weight (KG) | About 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1800mm * 1600mm |
| Warranty | 1 Year |
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.6MPa |
|---|---|
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.6MPa |
|---|---|
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |