| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1.95m×1.3m×1.6m |
| Weight (KG) | 400KG |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Appearance And Dimensions | 1500mm*1000.1mm*1900mm |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Machine Weight | About 380KG |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Input Power | 220V |
| Appearance And Dimensions | 1500mm*1000mm*1900mm |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Machine Weight | About 400KG |
| Input Power | 220V |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910.3mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.3MM |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2000.3mm * 1300mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.4mm * 1800mm * 1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.3MM-20MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2000.6mm * 1300mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500.3MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.74MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.4MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.71MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.1MM |