| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.72MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.2MM |
| Product Name | PP Band Strapping Machine |
|---|---|
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.75MPa |
| Maximum Power | 2 KW |
| Rewind-up Range | 9MM-21MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.5MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050.3mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8MM-32.3MM |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
|---|---|
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Maximum Power | 2 KW |
| Minimum Operating Pressure Of The System | 0.6MPa |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2000.1mm * 1300mm * 1800mm |
|---|---|
| Weight (KG) | 400.1 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Length Of Paper Tube | 160-200.1MM |