| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.1m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.1KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.4m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.4KW |
| Dimension(l*w*h) | 2000.6mm * 1300.5mm * 1800mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500.3MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Input Power | 380V |
| Voltage | 380V |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 9MM-20MM |
| Machine Weight | 381KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300.1mm * 1800mm |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050.3mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8MM-32.3MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
|---|---|
| Weight (KG) | 400 |
| Input Power | 380V |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Appearance And Dimensions | 1500mm*1000mm*1900mm |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Length Of Paper Tube | ≤200MM |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Power | 2.0 KW |
| Appearance And Dimensions | 1500mm*1000mm*1900mm |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Machine Weight | About 400KG |
| Input Power | 220V |
| Equipment Model | PPFA-SH |