| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.1MM-20MM |
| Machine Weight | 380.1KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.4MM-20MM |
| Machine Weight | 380.4KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Features | High Efficiency, Low Noise, Easy Operation |
|---|---|
| Strapping Mode | Automatic |
| Power Supply | 110V/220V 50/60Hz |
| Table Height | 750mm |
| Strapping Tension | 5-60kg |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-19MM |
| Machine Weight | 381KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.1m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.1KW |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8MM-21MM |
| Machine Weight | 380KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 501mm |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.6m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.6KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.91m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.91KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.1m×4.0m |
| Total Power | 120.6KW |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.8m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.8KW |