| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 8.1MM-20MM |
| Machine Weight | 380.1KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PET Double-station Strap Winder |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Input Power | 380V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | PET Double-station Strap Winder |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Weight (KG) | 415 |
| Rewind-up Range | 9MM-32MM |
| Length Of Paper Tube | 150MM-190MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.4mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.4MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.6mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.6MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.8mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.8MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.7mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1300 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.4MM-32.7MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Brand Name | Yicheng |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1100mm * 1801mm |
| Weight (KG) | 416 |