| Voltage | 220V |
|---|---|
| Weight (KG) | 890 |
| Dimension(l*w*h) | 1600mm * 1350mm * 2260mm |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Maximum Winding Diameter | 800MM |
| Features | High Efficiency, Low Noise, Easy Operation |
|---|---|
| Strapping Mode | Automatic |
| Power Supply | 110V/220V 50/60Hz |
| Table Height | 750mm |
| Strapping Tension | 5-60kg |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Dimension(l*w*h) | 2000mm * 1300mm * 1800mm |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.2mm * 1800.1mm * 1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Machine Weight | About 400KG |
|---|---|
| Voltage | 380v |
| Warranty | 1year |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Length Of Paper Tube | 160-200MM |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Weight (KG) | 400 |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 1200mm * 1800mm * 1600mm |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Dimension(l*w*h) | 2000.2mm * 1300mm * 1800mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 400 |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 45.8m×2.0m×4.0m |
| Total Power | 120.8KW |
| Product Name | PP Strap Making Machine |
|---|---|
| Rewind-up Range | 9MM-20MM |
| Machine Weight | 381KG |
| Equipment Model | PPFA-SH |
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1951mm*1301mm*1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |