| Product Name | PP Strap Band Extrusion Line |
|---|---|
| Applicable Raw Materials | PP Granules/recycled Materials |
| Voltage | 380.1V |
| Dimension(l*w*h) | 45m×2.5m×4.0m |
| Total Power | 120KW |
| Appearance And Dimensions | 1500mm*1000.1mm*1900mm |
|---|---|
| Maximum Winding Diameter | 500mm |
| Machine Weight | About 380KG |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Input Power | 220V |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2000.3mm * 1300mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 1951mm*1301mm*1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050.1mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200.1MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2050mm*910mm |
| Weight (KG) | 1205 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2000.6mm * 1300mm * 1800mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 500.3MM |
| Rewind-up Range | 8MM-20MM |
| Product Name | Automatic Strap Winder |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 2100mm*2100.2mm*2200.4mm |
| Weight (KG) | 1299 |
| Maximum Winding Diameter | 1199MM |
| Rewind-up Range | 8.38MM-32MM |
| Product Name | PP Strapping Machine |
|---|---|
| Dimension(l*w*h) | 1200.4mm * 1800mm * 1600mm |
| Weight (KG) | 400 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |
| Rewind-up Range | 8.3MM-20MM |
| Product Name | PET Strapping Band Machine |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Dimension(l*w*h) | 2100.1mm*2050mm*910mm |
| Weight (KG) | 1200 |
| Maximum Winding Diameter | 1200MM |